Rychlý kontakt

MUDr. Jindřich Pipek
ordinace zubního lékaře
Na stínadlech 445
397 01, Písek-Pražské předměstí
telefon: +420 382 272 220
mobil: +420 702 004 262

Ordinační hodiny
Po8:00 - 15:30
Út8:00 - 17:00
St8:00 - 15:30
Čt8:00 - 17:00
8:00 - 12:00

Školení a praxe zubních lékařů

Již 10 let zajišťujeme na našem pracovišti školení zubních lékařů absolventů a praxi pro studenty stomatologie.

V oboru parodontologie nabízíme moderní trendy od vyšetření, přes práci hygienistky, včetně deep scalingu, až po operativní parodontolocké zákroky resektivní i regenerativní, mukogingivální chirurgii bez použití i s použitím štěpů, parodontologickou protetiku a udržovací léčbu.Použití stomatologického laseru v parodontologické chirurgii, ale i oš. slizničních enantémů pomocí laseru.

V oboru implantologie nabízíme praktické seznámení s třemi  implantačními systémy (tuzemský Impladent,  BIONIQ - firma Lasak a švédský Replace-firma Nobel Biocare), od klasického Branemarkova protokolu až po zkrácené léčebné protokoly. Dále nabízíme zavřený, otevřený sinus lift, flapless metoda, bone splitting,spreading, augmentační metody, implantace v estetické krajině frontálního úseku chrupu až po jednoduchou nebo složitou impalntologickou protetiku.

V oboru stomatochirurgie nabízíme chirurgickou extrakci zubů, resekci kořenového hrotu s retrográdním plněním, resekci kořenového hrotu zubu v postranním úseku chrupu, seznámení se stomatologickou piezo-chirurgií, laserovou chirurgií pomocí  přístroje Waterlase MD, augmentaci, získávání kostních štěpů a jejich aplikace a fixace, použití mebrán v regenerační chirurgii, preprotetickou chirurgii, používání dlah v stomatologické traumatologii.…atd.

V oboru protetické stomatologie nabízíme vyšetření a plánování ve stomatologické protetice, přímou kořenovou rekonstrukci za použití vláknových čepů, preparaci na kovokeramickou, celokeramickou korunku, implatologickou protetiku (od náhrady jednoho zubu po podmíněně snímací šroubovanou rozsáhlou náhradu), použití C a A silikonů, thiokolů a jiných materiálů ve stomatologické protetice, snímací hybridní, třmenovou, či ploténkovou nesponovou protézu.

V oboru endodoncie nabízíme ruční i některé metody strojového ošetření kořenového kanálku (Masterflex, M two), měření délky kořenového kanálku (pomocí RVG, Raypex 5), laserové ošetření kořenového kanálku(Waterlase MD), laterální a vertikální kondenzaci(Bee fill,EndoTwin), postendodontické ošetření.

V oboru RTG stomatologie nabízíme práci s RVG intraorálním rentgenem a RVG ortopantomogramem-2D, ale i 3D CBV-CT,  možností provádění zákresů a měření vzdáleností a úhlů, hodnocení a plánování zákroků a výkonů.

V oboru záchovné stomatologie nabízíme vyšetření a plánování sanace kazů, preparační techniky pomocí rotačních,piezo i laserových přístrojů, zhotovení malé okluzní non gama 2 amalgamové výplně, rozsáhlé výplně s modelací hrbolků, zhotovení estetické výplně ve frontálním i postranním úseku chrupu, práce s fotokompozity, skloinoméry, kovové, kompozitní i keramické inlaye...atd.