Rychlý kontakt

MUDr. Jindřich Pipek
ordinace zubního lékaře
Na stínadlech 445
397 01, Písek-Pražské předměstí
telefon: +420 382 272 220
mobil: +420 702 004 262

Ordinační hodiny
Po8:00 - 15:30
Út8:00 - 17:00
St8:00 - 15:30
Čt8:00 - 17:00
8:00 - 12:00

Novinky

♥  Od roku 2017 naše pracoviště nabízí pacientům novou technologii výroby zubních protéz. Jedná se o tzv. BPS zubní protézy(Biofunctional Prosthetic System), které jsou zhotoveny z velmi kvalitní vícesložkové pryskyřice. Takové protézy velmi dobře sedí a drží na protézním loži čelisti, netlačí a jsou vysoce estetické. Není nutno je lepit jako ostatní levné protézy. Tento systém je možno použít pro všechny možné indikace defektů zubů v čelistech: zubní náhrady s částečným nebo celkovým defektem chrupu, hybridní protézy( jsou částečně fixovány kořeny několika zubů, které jsou ukryté pod protézou a nejsou vidět) nebo náhrady nesené implantáty. www.ivoclarvivadent.com. Cena se pohybuje od 9 500 Kč do 25 000 Kč.

 

♥  Od roku 2016 je  novinkou naší praxe zavedení zubního implantačního systému BICON /bajkon/, jehož výrobcem (r. 1985) je americká firma Bicon z Bostonu. Tento systém  je naprosto unikátní v implantologickém světě zejména pro jeho téměř bezlimitní použití. Např. tam, kde je málo kostní tkáně nebo je nedostatečný prostor pro klasický šroubovaný implantát. Tento prostor pro implantát je omezován velice často např. čelistní dutinou, kanálky v kosti s nervověcévním svazkem  nebo nedostatečným prostorem mezi kořeny zubů atd. . Další výhodou je výrazně lepší dásňová a zubní estetika. Abutment (pilíř zubu) není šroubovaný a tak zajišťuje lepší izolaci proti mikrobům než šroubované  práce. Protetická konstrukce není připevněná fixačním cementem a tím nedráždí okolní tkáně.  Velmi významnou vlastností implantátů BICON je i to, že u nich nevzniká tak často periimplantitida (odhojení implantátu), jako tomu je u klasických šroubovaných implantátů. Jako protetické korunkové a můstkové materiály na implantáty BICON je možno použít jak hmoty kovokeramické, celokeramické i levnější materiály kompozitní (modifikované pryskyřičné hmoty). Novinkou u těchto implantátů je použití materiálu na bazi kompozitní a sklovláknové hmoty s názvem TRINIA. Je velmi pevná a pružná, používá se jako materiál při výrobě malých i rozsáhlých zubních můstků a protéz. Informace též na www.bicon.com.

 

♥  Abychom vyhověli dalším zájemcům o  ošetření na našem pracovišti, přijali jsme mezi nás od roku 2016 příjemnou a teoreticky i prakticky velmi zručnou  zubní lékařku.

 

♥  Od roku 2014  je instalován rentgenový přístroj PLANMECA PROMAX. Pomocí tohoto rentgenového přístroje dokážeme zhotovovat standartní 2D rentgenové  panoramatické snímky( radioviziografický ortopantomogram), které zobrazují všechny zuby čelisti, čelistní dutiny, čelistní klouby...atd. .Nadstandartně tento rentgen dokáže provádět tzv. 3D (CT)projekce, které se uplatňují zejména v zubní implantologii, ale i stomatochirurgii a endodoncii (viz výše). Tento přístroj patří mezi CBV-CTrentgenové přístroje. Dalo by se říci, že se jedná o zubařský CT rentgenový přístroj.

 

♥  Naše pracoviště od roku 2010 pracuje s metodou získávání růstových faktorů z plasmy daného konkrétního pacienta(PRF,PRGF). Lze je využít ve stomatologické chirurgii, parodontologii a zubní implantologii. Jsou vhodné pro zvýšení hojivosti, regeneraci a náhradu chabějících měkkých i kostních tkání. Metoda k získávání kostních faktorů je celosvětově známá od roku 1998, je vyzkoušená, bezpečná a je používané nejen ve stomatologii. Jak léčba probíhá prakticky? odebere se žilní krev konkrétnímu pacientovi, během několika minut se z ní získá plasma bohatá na růstové faktory (PRGF). Ta se  přímo aplikuje na povrch implantátů před jejich zavedením nebo lze použít při augmentačních technikách u kostních ztrát. Z plasmy lze zísakt i PRF, což je jakýsi plastický obvaz nebo membrána sloužící ke krytí kostních  defektů a defektů měkkých tkání. Velkou výhodou je mimo jiné i to, že k získání PRGF a PRF se použvá vlastní plasma pacienta a odpadají různé komplikace pro nesnášenlivost cizorodých látek.